Pozicky bez registra

Pred nedávnom bol schválený nový zákon, ktorý núti každého veriteľa poskytujúceho úvery, aby sa pozrel do elektronického registra, predtým než sa pôžička môže schváliť. Viacero žiadateľov si teraz myslí, že pôžičky sa teraz stali pre nich nedosiahnuteľné. Existuje však aj pôžička bez registra, pri ktorej sa síce do registra nahliadne, ale aj dlžník so záznamom v registri pôžičku môže vo väčšine prípadov dostať. Ak ste teda medzi týmito klientami, ktorí takýto záznam už majú, môžete sa spoľahnúť na to, že takáto výhodná, rýchla a výhodná pôžička bez registra ihneď sa ujde aj Vám. Už sa navyše nemusíte trápiť ani dlhými papierovačkami a všetko vybavíte aj online pomocou pár kliknutí.

Čo znamená tento register dlžníkov?

Register dlžníkov alebo niekedy tiež nazývaný evidenciou a zoznamom dlžníkov, je súhrnným registrom právnických, ale aj fyzických osôb, ktoré boli alebo ešte stále sú dlžníkmi spoločností, ktoré poskytujú pôžičky. Patria sem bankové, ale aj nebankové spoločnosti. Keď sa do tohto zoznamu pozrie banka alebo spoločnosť, ktorá chce požičať peniaze klientovi, získa prehľad o jeho priebehu splácania, výške aktuálnych ale aj minulých splátok, spôsoboch ručenia (napríklad ručenie autom alebo nehnuteľnosťou).

Prečo som sa dostal do registra?

Aby sme mali záznam v registri dlžníkov stačí jedno omeškanie splátky. Tento záznam môže spôsobiť, že budeme mať problémy pri žiadosti o ďalšiu pôžičku či úver. Vo väčšine prípadov ale našťastie závisí aj od posúdenia pracovníka banky alebo nebankového subjektu. To znamená napríklad, či ide o notorického neplatiča alebo či sa jedná len o jedinú jednu omeškanú splátku, ktorá bola následne ale aj veľmi rýchlo uhradená. Takýto záznam budeme mať v registri už po 3 pracovných dňoch a aktualizácia prebieha každý mesiac. Záznam v registri je uložený nielen počas obdobia splácania, ale zotrvá v ňom dokonca až 5 nasledujúcich rokov po splatení úveru. Zároveň sa môže ešte aj predlžiť, ak v tomto 5-ročnom období požiadate o ďalší úver.

pozicky bez registraMedzi najvýznamnejšie registre na Slovensku patria okrem iného CERD, SRBI a NRKI. Prvý menovaný označuje Centrálny register dlžníkov a je najväčším registrom v Slovenskej Republike. Umožňuje náhľad do nesplatených záväzkov osôb ale aj firiem. SRBI predstavuje Spoločný register bankových informácií. Tento register nezahŕňa len osoby, ktoré majú úver či pôžičku, ale zahŕňa aj osoby, ktoré na svojom osobnom účte v banke majú schválené prečerpanie alebo aktívne používajú kreditnú kartu. NRKI obsahuje najmä register pôžičiek a úverov od nebankových spoločností. Využívajú ho najmä leasingové firmy alebo spoločnosti zo splátkovým predajom.

Dostať sa do registra je ľahké, z neho už je nie

Ak sa v nepriaznivom prípade ocitnete v registri dlžníkov, nejde iba o to, že sa v ňom nachádza len Vaše menu. Ak je to potrebné dokáže banka alebo nebankový subjekt pomocou tohto záznamu zistiť o Vás mnoho skutočností a informácií. Je tu uložená Vaša totožnosť, prehľad o druhu úveru (úver z banky, hypotéka alebo nebanková pôžička bez registra). K tomu je zaznamenaná aj výška Vašej mesačnej splátky a Vaša platobná história (omeškanie splátky, predĺženie splatnosti úveru alebo pôžičky).Taktiež banka alebo nebanková spoločnosť môže zistiť, či máte spoluručiteľa alebo či ste za pôžičku ručili nehnuteľnosťou alebo iným objektom (najčastejšie autom). Taktiež sa tento záznam nevymaže hneď po splatení a overenie záznamu v registri nie je vôbec jednoduchá záležitosť. Je potrebné napísať a podať písomnú žiadosť o výpis z tohto registra, ktorá je adresovaná Národnej banke Slovenskej Republiky. Zároveň toto overenie nie je zadarmo a musíte za takýto výpis zaplatiť 4 eura alebo dokonca 14 eur ak žiadate o expresné vydanie.

Záznam sa Vám spraví hneď po tom ako omeškáte čo i len jednu splátku alebo ju neuhradíte v plnej výške. Našťastie aj zo strany veriteľa sa prihliada na to, či sa jedná o jednorazový prehrešok (ak napríklad zaplatíte v 3 ročnom úvere v jednej splátke o 10 centov menej) alebo ak nesplácate už 3 mesiace za sebou alebo až s viacdňovým omeškaním. Zhovievavé v tomto bývajú najmä nebankové spoločnosti, ktoré poskytujú rôzne nebankové pôžičky bez registra a bez dokladovania príjmu. Väčšinou sa však takáto ústretovosť odráža na zvýšenom úroku alebo zhoršených podmienok pôžičky. Banky, oproti tomu, majú prísne pravidlá keď sa jedná o záznam v registri a len veľmi ojedinele poskytujú úver dlžníkom. To viedlo k tomu, že pre veľa ľudí sa stali nebankové pôžičky bez registra jediným riešením.nebankové pôžičky bez registra

Ako sme už spomínali, dostať sa z registru nie je vôbec jednoduché, ale môžete to skúsiť napríklad pomocou vyhlásenia osobného bankrotu. Tento pozostáva z postupného oddlženia, ktoré môže trvať približne od 3 do 4 rokov a je jedinou cestou, ako v súlade zo zákonom nesplatiť úplnú výšku svojich dlhov bez toho aby Vám hrozila exekúcia. Podmienky sú však veľmi prísne a nie každý dlžník ich je schopný splniť. Existuje preto aj ďalšia možnosť, avšak pri nej treba mať uhradené všetky svoje dlhy a záväzky voči bankovým aj nebankovým spoločnostiam a podať písomnú žiadosť o vymazanie z registra. Táto sa adresuje prevádzkovateľovi jednotlivého registra, s ktorého chceme záznam nechať vymazať. Nemusí to byť však ihneď. Pri niektorých registroch to môže trvať až 3 roky, kým záznam bude možné zmazať, a to tiež len od dátumu splatenia posledného úveru alebo pôžičky. Preto radíme: ak ste sa ocitli na zozname ľubovoľného registra dlžníkov pokúste sa čo najskôr svoje omeškané záväzky a platby uhradiť. Pomôže Vám to pri skrátení doby Vášho záznamu v registri a taktiež sa môžete vyhnúť rôznym poplatkom, ktoré Vám môžu byť naúčtované za omeškanie alebo nesplácanie. Dôležité je teda neodkladať splácanie, ale pokúsiť sa aktívne riešiť problém nesplácania. Uvidíte, že v takomto prípade aj veriteľ bude oveľa prívetivejší a ochotnejší pomôcť Vám a nájsť schodné riešenie problému, napr. pomocou zmeny výšky splátky alebo poskytnutia pôžičky bez registra.

Čo je najviac zaujímavé na pôžičke bez registra?

Mnoho ľudí sa obáva dokladovania príjmu alebo všelijakých komplikovaných postupov a zbytočných papierovačiek. Toto všetko len naťahuje čas, pričom klient zvyčajne potrebuje peniaze čo najskôr keď nie ihneď. Máme pre Vás dobrú správu, získanie pôžičky pomocou pôžičky bez registra ihneď nikdy nebolo jednoduchšie. Potrebujete na ňu vo väčšine prípadov len vyplniť online formulár, čo potrvá maximálne pár minút a o chvíľu sa Vám ozve poskytovateľ pôžičky, s ktorým už len prejdete zopár rozhodujúcich detailov. Takýto jednoduchý je postup na získanie pôžičky bez registra online.

Je však takáto pôžička vhodná aj pre nezamestnaných? Odpoveď znie, áno, keďže pôžička bez registra online je určená naozaj pre všetkých. Aj keď v súčasnosti nemáte stále zamestnanie alebo ste už aj dlhšiu dobu nezamestnaný, môžete pomocou pôžičky bez registra získať peňažné prostriedky. Treba tu však upozorniť na to, že každá spoločnosť istote berie ohľad na výšku a pravidelnosť Vašich príjmov a na základe toho sa určí aj výška úrokov. Platí, že čím menší a menej pravidelný príjem, tým vyšší úrok, keďže budete zaradení do kategórie rizikového klienta.

Ďalšou dôležitou otázkou je výška pôžičky či úveru. Všeobecne platí, že táto sa pohybujete v rozpätí od 50 do 7000 eur. Najvyššiu sumu zvyčajne dostanete pri nebankových pôžičkách bez registra. Dobu splácania si môžete nastaviť ľubovoľne, maximálne až na 42 mesiacov. Výhodou takejto napr. nebankovej pôžičky bez registra je aj to, že si môžete požičať naozaj na čokoľvek bez toho aby ste museli dokladovať účel alebo dôvod pôžičky.pozicky bez registra online

Pôžičky bez registra sú jediným riešením pre dlžníka

Samozrejme, väčšinou platí práve prípad, ak máte v registri záznam, ale potrebujete peniaze požičať ihneď a nemôžete čakať, kým vyrovnáte všetky svoje dlhy a záznam v registri sa vymaže. Mnohé nebankové spoločnosti Vám tu vychádzajú v ústrety pomocou nebankových pôžičiek bez registra. Takýto typ pôžičky, mimo banky, ponúka veľa rôznych výhod a v podstate sa riadi niekoľkými veľmi jednoduchými pravidlami. Výška splátky a doba splácania sa u viacerých poskytovateľov spravidla veľmi nelíši. Môžete si požičať sumu do 350 eur a splatnosť takejto pôžičky je do jedného mesiaca, t.j. 31 dní. U niektorých nebankoviek sa podarí získať aj pôžičku bez registra vo výške až 35 tisíc eur s dobou splatnosti až niekoľko rokov. Tu však nastáva zlomový bod. Pre takúto vysokú pôžičku je nutné ručenie vlastnou nehnuteľnosťou. Je to však veľmi rizikové, keďže môžete veľmi ľahko prísť o vlastný dom alebo byt, a preto tento typ úveru alebo pôžičky neodporúčame. Pôžičky bez registra sú zväčša veľmi rýchlo schválené a teda v určitých prípadoch dostupné aj ihneď. Jedným z dôvodov rýchleho vybavenia je nepreverovanie žiadateľa v registri. Takéto druhy pôžičiek sú v poslednom čase veľmi populárne, najmä vďaka rýchlemu a jednoduchému poskytnutiu peňazí.

O takúto pôžičku môžete požiadať rôznymi spôsobmi. Medzi najčastejšie sa radí poskytnutie pôžičky online alebo SMS správou, môžete to však vybaviť aj telefonicky alebo keď preferujete osobný kontakt tak priamo na pobočke danej spoločnosti. Pôžička bez registra online je určite najjednoduchší spôsob ako požiadať o pôžičku. Stačí Vám pár klikov a žiadosť je vyplnená a odoslaná.

Nevýhodou takýchto rýchlych pôžičiek bez registra je určite vo výške úrokov. Oveľa vyššia ako pri bežných pôžičkách je aj ročná percentuálna miera nákladov(RPMN). Je to súčet úrokovej sadzby s inými poplatkami, ktoré si účtuje poskytovateľ pôžičky za jej vedenie. Najlepšie teda je, ak si pri pôžičke bez registra vypočítate výslednú sumu, ktorú na konci zaplatíte a porovnáte ju s výškou pôžičky a zistíte, či sa Vám takáto pôžička vôbec oplatí. Výhodné je tiež porovnať si rôzne ponuky.